Sa facem cunostinta !!!

In jos

Sa facem cunostinta !!!

Mesaj  sunrise la data de Mar Noi 27, 2012 10:10 am

Va salut,

Mi-as dori ca toti cei care indragesc ideile prezentate in colectia de carti Cedrii sunatori ai Rusiei sa posteze in aceasta rubrica, spunand cate ceva despre ei, eventual despre proiectele lor. Ideea este de a forma o mica comunitate, sa ne cunoastem atat cat acest mediu poate permite, pentru a schimba informatii, stabili intalniri etc.

Constat ca sunt f putine persoane active pe acest forum desi numarul utilizatorilor inregistrati este destul de mare. Probabil ca exista un soi de reticenta. E greu sa vorbesti de lucruri spirituale, de natura intr-o lume tot mai tehnocrata. Sunt convins ca putem depasi aceste bariere cum la fel de convins sunt ca fiecare dintre noi, care au citit macar un volum al lui Megre, au visat la coltul lor de natura, de liniste.

Crezand in putere exemplului voi incepe eu:

Nume: Catalin
Varsta: 31
Ym: sunrise_800
Status: am demarat lucrarile la un proiect, inspirat de cartile Anastasiei (momentan pe suprafata mai mica de 1ha).

Sper ca aceasta lista sa fie din ce in ce mai lunga.

sunrise

Data de inscriere : 26/11/2012

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Prezentare

Mesaj  Apa-de-ploaie la data de Vin Mai 10, 2013 8:12 am

Si eu m-as bucura sa ne cunoastem!
Ma numesc Cristina si am plecat din Bucuresti acum 5 ani intr-o zona de munte in jud. Suceava, inainte sa citesc cartile Anastasiei. Momentan stau cu chirie intr-o casuta cu un pic de verdeata. Am plantat o salcie, ceapa, usturoi si, mai nou, seminte de floarea soarelui. Cam asta este tot! Cartile Anastasiei le-am citit de vreo 5 ori! Am vizionat DVD-urile editurii si mi-au placut foarte mult intalnirile oamenilor. Arata de parca ar fi o alta specie de om. Adica OM! Cred ca este vorba despre Omul Frumos al lui Dan Puric!

Apa-de-ploaie

Data de inscriere : 06/05/2013

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum