Seminte de cedru siberian

In jos

Seminte de cedru siberian

Mesaj  Apa-de-ploaie la data de Lun Mai 06, 2013 2:35 pm

Sunt o admiratoare a cartilor despre Anastasia. Le-am citit pe toate de mai multe ori si de fiecare data descopar cate ceva nou. Am sentimentul ca sunt niste carti vii! Am tot incercat sa obtin seminte de cedru insa nu am reusit. As dori foarte mult o samanta pentru Copacul Neamului. Chiar in moment ce scriam aceste lucruri am realizat de ce nu am gasit pana acum seminte: ca sa creasca iti trebuie foarte multa rabdare si eu nu aveam foarte multa. Daca domnul care a facut rost de seminte mai are, l-as ruga, daca ar vrea, sa-mi trimita si mie sau sa-mi spuna de unde pot obtine! Multumesc anticipat!

Apa-de-ploaie

Data de inscriere : 06/05/2013

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Seminte de cedru siberian

Mesaj  ionitamarval la data de Sam Mai 17, 2014 3:23 pm

Pe Ebay (undeva in Germania) am gasit seminte de Cedru Siberian, Ginseng Siberian. Am cumparat din ambele (le-am primit) sper sa si incolteasca.
Fiind membru nou regulile site-lui nu imi permit sa postez link-ul, dar pe Ebay cautati dupa "viable seeds of Pinus sibirica, Siberian pine ! RARE !viable seeds of Pinus sibirica, Siberian pine ! RARE ! "
Sunt curios daca cineva a incercat sa puna la incoltit seminte decorticarte de Cedru Siberian.
Se gasesc la diferite plafare (Paradisul Verde) si sunt destinate consumului. Gustul este minunat.

ionitamarval

Data de inscriere : 13/05/2014

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum