Lansarea discuţiei "QUESITO" pe marginea temelor din cărţile lui Megre, publicate de Dianuşa !!!

In jos

Lansarea discuţiei "QUESITO" pe marginea temelor din cărţile lui Megre, publicate de Dianuşa !!!

Mesaj  dianusa_ed la data de Mier Mar 17, 2010 6:50 pm

Iubiţi cititori şi nu numai,
Am avut fericita idee de a lansa un set de discuţii legate de cărţile publicate de editura Dianuşa. Avem de gând să trezim curiozitatea cititorilor şi să-i implicăm într-o discuţie colectivă. Mesajul emanat de cărţile scriitorului rus Vladimir Megre este puternic şi vital pentru perioada pe care o trăim. Mulţi cititori ne cer să încropim un forum de discuţii. Noi am mai organizat aşa ceva, dar se vede că nu am fost îndeajuns de pregătiţi, devreme ce nu a funcţionat. Acum, prin această iniţiativă, dorim să implicăm cât mai multă lume şi am dori s-o facem în strictă legătură cu topicul cărţilor. Informaţia de tip spiritual, astăzi există din abundenţă. Există informaţii importante şi mai puţin, informaţii necesare sau inutile (doar spam) şi, de asemenea, mai există informaţii autentice, conforme adevărului, reale şi informaţii care nu au un gram de veridicitate în conţinutul lor. Acestea din urmă sunt lansate cu un scop foarte precis şi uşor de ghicit: derutarea omului. Punerea lui pe piste greşite, cu scopul de a-l face să piardă timp şi energii pentru a pătrunde răstălmăciri ale realităţii sau, cele mai deseori, de-a dreptul minciuni. Anastasia afirmă în cartea a şaptea Energia vieţii, că adevărul, fiecare poate să-l descopere în el însuşi. Şi asta, în opinia mea, se poate face astfel: se ia fiecare informaţie primită, se analizează cu atenţie, apoi se supune unui proces profund de "conformizare" cu acceptarea noastră interioară, adică - Eu-l nostru personal acceptă sau respinge acea informaţie? Doar aşa se poate stabili autenticitatea. Doar prin propria logică, lăsând deoparte orice doctrină deşartă sau trâmbiţantă.
...
Vom posta pentru fiecare carte din cele publicate deja, câte un QUESITO la care vă invităm să luaţi parte. Suntem pe un forum virtual, deci nu avem motive să ne jenăm de ceea ce credem şi scriem. Doar exprimându-ne
deschis în mulţi, vom reuşi să definim un punct de plecare sau de sosire în această minunată aventură care este SUFLETUL UMAN ŞI MENIREA SA DIVINĂ.
Vă mulţumim şi vă invităm să vă înregistraţi.
- înregistratea ia doar câteva secunde şi este gratuită;
- nu este necesar să vă înregistraţi cu numele reale sau cu adresele mail cunoscute (se va înţelege prin cuvintele exprimate cine suntem în realitate);
- să nu fim agresivi;
- să nu dăm loc polemicilor înfocate (fiecare are opinia lui şi este liber s-o exprime. fiecare acceptă sau nu opinia celorlalţi, important este ca, în cazul neacceptării, autorul să nu fie jicnit) Este important;
- să nu deviem de la tema discuţiei;
- noi nu vom cenzura mesajele voastre, dar am dori ca acestea să fie pertinente cu discuţia propusă, altminteri există alte locuri în care să fie propuse eventualele teme de discuţie;
- CONSIDERĂM NU NUMAI CĂ SE POATE DISCUTA MULT PE TEMA ACESTOR CĂRŢI, DIN CARE NU LIPSEŞTE INFORMAŢIA, CI ŞI CĂ ESTE VITAL CA NOI - CITITORII - SĂ ÎNŢELEGEM PROFUND MESAJUL. VĂ ASIGUR CĂ MERITĂ ŞI POATE PRODUCE O ACŢIUNE POZITIVĂ !!!
redacţia
dianusa_ed

Data de inscriere : 17/03/2010
Localizare : România

Vezi profilul utilizatorului http://www.editura-dianusa.com

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum