succesele noastre in gradinarit

In jos

succesele noastre in gradinarit

Mesaj  olesea la data de Mier Noi 24, 2010 1:10 am

chiar daca vine iarna putem sa povestim din experienta in gradinarit,chit ca e vorba de plantele de pe balcon si de camera.Ce plante deosebite aveti si cum le ingrijiti? Unii avem noroc sa avem pamant la tara.Ce creste si cum creste? Ati incercat sa saditi ceva dupa metoda descrisa de Anastasia? Daca da, ce a iesit din experienta dvs?
Eu am sadit cedru din semanta acum 3sau 4 ani in ghiveci pe balcon. A iesit si crescut o data cu un nuc salbatic(pamantul a fost luat dintr-un parc).Crescuse in 2-3 ani cam 8-10cm, apoi l-am mutat la tara dar cam la soare, cu nuc cu tot.Nucul a crescut f.bine iar cedrisorul s-a uscat Sad .Pe balcon pana sa l-om casa la tara am crescut rosii,ardei.patrunjel,lufa. Am sadit in pamant samburi de curmale si au crescut frumos.Nu sunt deloc pretentiosi.
Astept si povestirile voastre poate chiar cu poze ca si pe saitul anastasia.ru.
Va urez sa aveti parte de oameni minunati in jur si sa fim si noi minunati cu cei de langa noi Laughing I love you
Pe saitul rusesc e f. usor de orientat:sunt rubrici cu tematici diferite,ca de ex.:sa ne gasim jumatatea, totul despre plante, cresterea si educarea copiilor,legislatia privind pamantul,si rubrici pt cei din diferite reghioane ce vor sa se uneasca pt. a organiza un club sau ceicare obtin deja pamantul si trec la treaba.Sunt f.multe informatii interesante.Am putea face si noi la fel pt. a ne ajuta reciproc.
Sus,ROMANI, nu mai dormiti!Vremea e sa va treziti!!!

olesea

Data de inscriere : 24/11/2010
Varsta : 48
Localizare : bucuresti

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Ce bine zici ! Trezirea!

Mesaj  Michela S la data de Joi Mai 17, 2012 10:40 am

Eu, am tot visat și am tot analizat situația, eu simt că acum este timpul meu de a merge și a făuri Spațiul de Iubire! Aici , unde mă aflu deocamdată , în Italia, am plantat (oarecum după învățămintele Anastasiei , deoarece , nu am pământ clar sub picioare), așa că am pus semințele sub limbă , le-am ținut în palme , mai apoi le-am făcut arătate astrelor , le-am trimis căldură din suflarea mea , și le-am pus în ghivece . Am acum lămâi, de vre-o 20 cm , am curmal de vre-o 7-8 cm , un mango de cam 10 cm să zic așa , un nuc, dar nuca am pus-o în pământ și am pus saliva mea peste , nu am ținut-o sub limbă Smile) . Am pus și semințe de măr, au ieșit ceva , sper să le pot salva , cu plecarea și mutatul meu de aici din Italia , acasă în Romănia. Aseară am plantat și un fel de prune , se cheamă nespole. Dar gândesc, acolo pe pământ direct, lucrurile vor sta altfel , alta va fi starea de spirit, gândurile ți se pot transforma foarte mult, liniștea pe care ți-o va inspira pământul tău . Vom fi cu adevărat Om-zeu! Cu totul și cu totul altceva!!!
Vă salut cu drag și respect,
Mihaela S

Michela S

Data de inscriere : 16/05/2012
Varsta : 37
Localizare : Italia

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum