Valea Curcubeului

In jos

Valea Curcubeului

Mesaj  Michela S la data de Joi Mai 17, 2012 10:06 am

Oameni buni ,
a apărut și primul așezământ după învățăturile Anastasiei, la noi în țară, acești oameni au avut curajul și puterea (și au în continuare) , de a lua frăiele în măini ei singuri , și nu au mai așteptat pe nimeni , au mers, au căutat , au stat, au analizat-simțit , și acolo , unde se află acum, s-au decis , au cumpărat și trăiesc efectiv pe Spațiul lor. Îi respect și îi stimez, pentru curajul, puterea și Sufletul lor bun . Eu stau și mă întreb , așa singură în mintea mea , de ce marea majoritate așteaptă să facă alții ceva , ca mai apoi să meargă și ei ??!! De ce ? ”Toate la timpul lor”, se spune , dar timpul se racordează la noi , în funcție de noi și de cum suntem noi înșine pregătiți ori ba . Eu, deja sunt decisă! Anul acesta , împreună cu alte persoane ( disponibile și cu dorință vie) ,să punem bazele unei comunități după învățămintele siberianei Anastasia. De exemplu , pentru moment putem comunica aici , mai apoi vom putea să ne întâlnim , să ne cunoaștem . Haideți să fim mai activi , mai concreți , în alte țări deja s-au apucat de treabă , noi pe cine așteptăm?!
Să dezbatem împreună , să ne unim , ca să putem face , pentru toate astea trebuie să ne cunoaștem, să facem schimbul de informații și idei , să găsim cele mai bune soluții de aplicat! Să ne apucăm de treabă concret, ce să mai ....
Cu respect ,
Mihaela S

Michela S

Data de inscriere : 16/05/2012
Varsta : 37
Localizare : Italia

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Valea Curcubeului

Mesaj  Michela S la data de Joi Mai 17, 2012 10:08 am

Am omis să scriu , că pe site-ul editurii se găsește link-ul direct către blog-ul Valea Curcubeului , și multe alte lucruri interesante și plăcute Sufletului.
Cu respect,
Mihaela S

Michela S a scris:Oameni buni ,
a apărut și primul așezământ după învățăturile Anastasiei, la noi în țară, acești oameni au avut curajul și puterea (și au în continuare) , de a lua frăiele în măini ei singuri , și nu au mai așteptat pe nimeni , au mers, au căutat , au stat, au analizat-simțit , și acolo , unde se află acum, s-au decis , au cumpărat și trăiesc efectiv pe Spațiul lor. Îi respect și îi stimez, pentru curajul, puterea și Sufletul lor bun . Eu stau și mă întreb , așa singură în mintea mea , de ce marea majoritate așteaptă să facă alții ceva , ca mai apoi să meargă și ei ??!! De ce ? ”Toate la timpul lor”, se spune , dar timpul se racordează la noi , în funcție de noi și de cum suntem noi înșine pregătiți ori ba . Eu, deja sunt decisă! Anul acesta , împreună cu alte persoane ( disponibile și cu dorință vie) ,să punem bazele unei comunități după învățămintele siberianei Anastasia. De exemplu , pentru moment putem comunica aici , mai apoi vom putea să ne întâlnim , să ne cunoaștem . Haideți să fim mai activi , mai concreți , în alte țări deja s-au apucat de treabă , noi pe cine așteptăm?!
Să dezbatem împreună , să ne unim , ca să putem face , pentru toate astea trebuie să ne cunoaștem, să facem schimbul de informații și idei , să găsim cele mai bune soluții de aplicat! Să ne apucăm de treabă concret, ce să mai ....
Cu respect ,
Mihaela S

Michela S

Data de inscriere : 16/05/2012
Varsta : 37
Localizare : Italia

Sus In jos

Re: Valea Curcubeului

Mesaj  EmanuelEco la data de Lun Apr 08, 2013 1:16 pm

Michela S a scris:Oameni buni ,
Cu respect ,
Mihaela S

Daca imi permiteti va fac si eu o invitatie spre un nou sat ecologic - un nou spatiu al iubirii, in care aplicam principiile Anastasiei si unde puteti sa vizitati si satul nostru ecologic de langa Alba Iulia. Noi am inceput din 2011, avem cateva case la cheie, altele in diferite etape, mai mult sau mai putin eco, avem si cabane de vacanta, dar si locuitori permanenti, avem si proiecte noi - suntem peste 50 de pasionati de natura si anul acesta ajungem la 100, dupa cati s-au anuntat pana acum! Ideea de a vizita si alte comunitati de acest gen din tara si de a ne ajuta reciproc este foarte buna si se pot evita astfel multe probleme sau intarzieri din timp! Multa bafta tuturor! Va las un blog de al nostru - e la inceput - http://casameadelamunte.blogspot.com/ iar pe FB ne puteti gasi la Sat Ecologic, iar la intrebari pot raspunde pe forum sau la tel de pe blog!

EmanuelEco

Data de inscriere : 25/03/2013
Varsta : 41

Sus In jos

Re: Valea Curcubeului

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum